Vokshi në Kuvend: E turpshme fshehja e krimit monstruoz të Kavajës…

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur në Kavajë, duke shtuar se është e turpshme që po fshihet një krim monstruoz.

Duke iu referuar video-mesazhit të shpërndarë nga ministrja Elisa Spiropali për ngjarjen e Kavajës, Vokshi i kujtoi ministres kohën kur ishte drejtuese e doganave, duke shtuar se për të çdokush që nuk vishet me Guçi është vulgar.

LEXO EDHE  Sekuestrohen 26 pasuri të Ylli Ndroqit, i dyshuar për përfshirje në trafik droge/ Lista e plotë

Në fjalën e saj, Vokshi gjithashtu i drejtoi një apel ministrit të Brendshëm që të qëndrojë larg protestës së studentëve dhe pedagogëve.

“Larg duart nga studentët, është puç kushtetues. Detyra jote e vetme është të zbatosh ligjin dhe kushtetutën, lërini studentët të protestojnë”, tha Vokshi.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here