VIDEO/S’ka qetësi për Edi Ramën, FRPD i ngre edhe në Vlore dronin me banderola ironike

Forumi Rinor i Partisë Demokratike, edhe në takimin e Ramës në Vlorë, ka protestuar duke ngritur një dron.

Një banderojë e lidhur me dronin, ka qenë simbolika e FRPD këtë herë, në të cilën shkruhej: “Mjaft i zgjodhi mafia dhe droga ministrat, ta zgjedhë edhe një populli”.


Njoftimi i PD-së:

Nuk ka qetesi per Edi Ramen! FRPD i ngre ne Blore dronin me banderolen

LEXO EDHE  Denoncimi/ Lirohen përdhunuesit e nxënëses në Kavajë, ishin anëtarët e partisë

“Mjaft i zgjodhi mafia dhe droga deputetet dhe ministrat. Te zgjedhe ndonje dhe Populli”. Banderola mban siglen e Forumit Rinor te PD, i cili po protestonte ne te njejten ore edhe ne Tirane, tek Ministria e Brendshme, duke kerkuar largimin e Fatmir Xhafajt. Te rinjte demokrate dhe aktiviste te tjere te PD protestuan te shtunen kudo ku ishte Rama ne Elbasan, Cerrik dhe Belsh.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here