Rama sfidon Bashën: Nëse janë 400 milionë euro për impiantet jap dorëheqjen, po ti?!

Kryeministri Edi Rama deklaron se është gati të japë dorëheqjen nëse janë 400 milion për impiantet e përpunimit dhe të trajtimit të mbetjeve.

Këto janë akuzat që i bën PD. Në replikë ndaj akuzave të Bashës nga foltorja e Kuvendit Rama tha:“Nëse janë 400 milionë euro për imiantet e përpunimit dhe të trajtimit të mbetjeve unë jap dorëheqjen, ti e jep dorëheqjen?! 

E them publikisht, ta marrin analistët e ta analizojnë, dhe po doli 400 milionë euro shuma e dedikuar për këto vepra shpëtimi të shëndetit të mjedisit të të ardhmes unë jap dorëheqjen.  

Ti i fut një të buzëqeshur. Më thua nuk flet për Habilajt, por çfarë të flas.Unë nuk i kam njohur Habilajt, ndërsa ti i ke njohur se kanë qenë roje në një investim që ti e di shumë mirë që ku ka qenë dhe si është bërë.

Lulzim po ta përsëris shko në shkollë tek Faiku dhe Imzot Noli e mëso të ndash fyerjet e sharjet, gjuhën e rëndomtë të atij që i thotë ‘horr’ “kriminel” e më pas hajde përballu me mua. Je ngelës nuk i plotëson dot kredencialet. Shumë shumë mund të bësh një shkollë oratorie kristali.

 Je gati të japësh dorëheqje kur thua se janë 400 milionët që ia llokanis kokën nejrëzve. Ose jep dorëheqjen ose ose prano që ja fute kot. 

Lulzim Basha: Të japësh dorëheqjen ti? Nuk pres të japësh dorëheqjen edhe pse unë do faktoj me letrat e tua. Sepse t’i njeh pushtetin me çdo kosto për Shqipërinë.

Keq mirë ne kemi zgjedhje, por ti bëre referendum të mos bëhen zgjedhje. PD nuk është lodra ime, por ne nuk do të lejojmë që Shqipëria të jetë lodra jote. Ti e zhyte Shqipërinë në të keqe vetëm e vetëm për egon tënde. Hu më hu e dru më dru vazhdo shfaqjen por për temën në fjalë unë e di që nuk jep dorëheqjen.

Të kërkoj ndjesë por qenkan 385 milionë dollarë jo euro. Fitove ti nuk do të zhvasësh 400 milionë por 350 milionë dhe për këtë kërkon dorëheqjen time?! Sepse do të zhvasësh 50 milionë më pak?! Të kërkoj ndjesë!

Edi Rama: Oferta ime është qeveri antimafia, reformë zgjedhore. legjitimitet qeverisjeje.

A e kuptuat pse ju kam thënë që Luli është artist?! Kur ju thoja ju talleshit. A e patë gënjen sy për sy.

Unë e jap dorëheqjen jo po ti s’e jep. Ky është artist! Çfarë t’i thuash.

Janë ato vargje: Si t’ja bëj t’ja them prapë shoqes Bule që po llap

se shoqja Bule prapë do llapë

Po e përsëris horr, klloun e kriminel nuk ia kam thënë e kurrë sia kam thënë. (Bën Ironi) Ka komleksin e humbësit thotë, ky që vetëm fiton!

 E keni artist sinqerisht. Ta mbani, ta kemi ta gëzojmë e mos hajdeni e më kërkoni llogari pse këtu ka hilaritet. Nuk e kam fajin unë. Unë fola për amendamentet e PD-së ndërsa ju jo.

LEXO EDHE  Rithemelimi i PD, mundësia e fundit për t'i shpëtuar modelit autokrat