Gafa e Zamira Ramit: Lufta e Mashkullores, ideal i një grupi njerëzish

Zamira Rami

Në përkujtim të 108 vjetorit të Luftës së Mashkullores, kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami lëshon një gafë.

Sipas saj, “kjo luftë është ideali i një grupi njerëzish, triumfon mbi çfarëdolloj mizorie e cila mund të vijë nga ushtritë shumë herë më të mëdha”

LEXO EDHE  Dy sms me shtetasin M. L. mund t'i japin fund karrierës së prokurorit Besim Hajdarmata

Por Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, harron se Lufta e Mashkullores nuk ishte një ideal i një grupi njerëzish, por një lëvizje dhe rebelim popullor për të nxitur kryengritjen antiosmane.

Më poshtë ndiqni fjalimin dhe gafën e kryebashkiakes Zamira Rami:PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here