E entje, Gusht 5, 2021
Etiketimet Shendeti koronavirusi boldnews host domain

Etiketim: shendeti koronavirusi boldnews host domain

A e dëmton Covid 19 trurin e njeriut? Ja çfarë thuhet...

Pothuajse një në pesë persona që kanë pasur Covid-19 diagnostikohen me një çrregullim të sistemit mendor si ankthi, depresioni ose pagjumësia brenda tre muajve...

Covid 19/ OBSH apel krerëve të shteteve: Forconi masat, situata po...

Organizata Botërore e Shëndetësisë flet për moment kritik prej koronavirusit. Kjo deklaratë vjen teksa OBSH, miratoi ditën e premte përdorimin e një testi të...

Parashikimi i frikshëm i OBSH: Mund të vdesin 2 milionë njerëz...

Normat e infeksioneve me Covid-19 dhe shtrimet në spitale janë në rritje në Evropë, ku autoritetet duhet të punojnë për të ndaluar përhapjen përpara...

Virologu gjerman: Koronavirusi është 4 herë më i rrezikshëm se gripi...

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe kundërshtarëve të...

Studimi/ Syzet na mbrojnë nga koronavirusi

Një studim i ri nga studiuesit kinezë sugjeron që njerëzit që mbajnë syze për periudha të zgjatura ditore mund të jenë më pak të...

‘Harrojeni jetën normale’/ Shkencëtarja e OBSH tregon se sa kohë do...

Një shkencëtare e lartë në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, thotë se nuk ka gjasa që botës ti kthehet pamja e jetës normale para-koronavirusit, të...

Historia e rrallë/ 27-vjeçari ka 6 muaj që vuan nga koronavirusi

Është dita e 182 pas infektimit me covid 19 dhe Charlie Russell nuk bën gjërat që 27 vjeçarët e tjerë bëjnë. Ai nuk vrapon për...

Ja kush janë 7 shenjat që tregojnë se ju mund të...

Koronavirusi po vazhdon të përhapet në gjithë botën. Sot shënohen 6 muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli Covid-19 si pandemi. Më 11...

Studimi shqetësues/ Pacientët që preken nga koronavirusi mbeten me dëme të...

Një në çdo njëqind pacient të shtruar në spital me Covid-19 vuajën nga mushkëritë e shpuara sipas studimit të ri të udhëhequr nga Universiteti...

Deklarata ‘bombë’ e mjekut italian: Mos e bëni tamponin, përmban baktere...

Teksa bota po përballet me pandeminë Covid-19, teori të shumta konspirative qarkullojnë sa i takon vërtetësisë së gjithë kësaj situate, ku nuk mungojnë ata...

Shokon ekspertja: Covid 19 nuk është i rrezikshëm, po vdesin ata...

Prof. Dr. Dolores Cahill është diplomuar për mikrobiologji dhe ka doktoraturë për virologji. Po ashtu ka qenë pjesë e grupit të vaksinës për malarien. Dr....

Rusia ka gati vaksinën e dytë anti-Covid, nuk ka efekte anësore

Rusia deklaroi të shtunën se është gati të prezantojë një vaksinë të dytë kundër koronavirusit, e cila sipas saj shmang efektet anësore që u...

‘The Atlantic’ jep lajmin e keq: Koronavirusi nuk do të largohet...

Nga The Atlantic Kjo pandemi më parë llogaritej me një javë, një muaj, tani po e masim edhe me stinë dhe shpresojmë që nuk do...
WhatsApp DENONCO