E shtunë, Tetor 23, 2021
Etiketimet Shendet boldnews host domain

Etiketim: shendet boldnews host domain

Studimi/ Ja sasia e kripës që duhet të përdorni për të...

Marrja e tepërt e kripës shkaktoi rreth 1.6 milion vdekje çdo vit në të gjithë botën . Katër nga pesë raste dodhin në vendet...

Këto janë 5 shenjat që tregojnë se jeni infektuar me variantin...

Rastet e personave të infektuar me Delta edhe pasi janë vaksinar janë prezente dhe këtë e konfiromojnë edhe mjekët. Ndonjëherë këta persona janë asimptomatikë e...

Këto janë ushqimet që funksionojnë me të vërtetë kundër yndyrnave në...

Kolesteroli i lartë është një faktor kyç në cënimin e shëndetit të zemrës, por mjekët paralajmërojnë se ai ndikon ndjeshëm në rënien e dendësisë...

Ja çfarë duhet të hani për të qetësuar djegiet në gojë

A ju ka ndodhur ndonjëherë të hani ushqim pikant dhe mos të dini si ta shuani zjarrin në gojën tuaj?! Më poshtë gjeni disa ushqime...

Ja pse është e vështirë të bini në peshë pas të...

Trajneri i fitnesit, Thomas DeLauer përshkruan disa nga faktorët kryesorë që qëndrojnë pas shtimit të peshës pas të tridhjetave dhe arsyet biologjike pse humbja...

Ja ushqimet që duhet të konsumoni nëse vuani nga anemia

Anemia është sëmundja që lidhet me uljen e numrit të rruazave të kuqe të gjakut dhe pakësimin e përqindjes së hemoglobinës. Së fundmi është kthyer...

Vuani nga fryrja e barkut? Ja zgjidhja

Fryrja mund të shkaktohet nga një çekuilibër në florën e zorrëve, bakteret dhe mikroorganizmat e tjerë që jetojnë në zorrët dhe ndihmojnë në tretjen...

Ja gabimet që bëni me dietën për të rënë në peshë

Humbja e kilogramëve të tepërt nuk ka të bëjë vetëm me vullnetin e hekurt. Ndonjëherë ky mision vështirësohet si pasojë e gabimeve të cilat...

Ilaçët e parazitëve mund të luftojnë Covidin/ Mjekët: Është e rrezikshme

Mbidozat e ilaçit anti-parazitar Ivermectin, për të cilin shumë besojnë se pa prova mund të parandalojnë ose kurojnë Covid-19, po ndihmojnë në shkaktimin e...

Ja kur duhet ta bëni trajtimin e fytyrës

Nëse i aplikoni maskat menjëherë pasi keni dalë nga dushi, lëkura juaj do t’i thithë të gjithë vlerat dhe mineralet e saj menjëherë. Trajtimet e...

A është e ngrënshme lëkura e fikut?

Shija e ëmbël e fikut është unike në çdo kafshatë. Megjithatë, kjo ëmbëlsi e pashoqe shpesh trazohet nga ndjesia e lehtë pickuese dhe djegëse...

Pfizer, AstraZeneca, kinezja apo rusja? Del raporti se kush është vaksina...

Vaksina AstraZeneca është më e mira në mbajtjen e njerëzve jashtë spitalit me vetëm 1.52 përqind të shtruar dhe 1 në 3.000 që vdes...

Dieta e lëngjeve, çfarë është dhe si funksionon?

Siç e thotë edhe vetë tituli, kjo dietë ka bazë lëngjet dhe asnjë ushqim tjetër. Këtu futet çdo lëng frutash, kosi, qumështi, të gjithë...
WhatsApp DENONCO