E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Ruci

Etiketim: ruci

“Me pseudonimin Cigarja”, Tufa akuzon Ruçin si spiun të Sigurimit. I...

Studiuesi dhe shkrimtari i njohur, Agron Tufa, akuzoi përmes një dokumenti të publikuar në profilin e tij në rrjetet sociale, Kryetarin e Kuvendit të...

“Flluska” e Gramoz Ruçit/ Kushtetuesja, asnjë shans të jetë funksionale në...

Nga Boldnews.al Kryeparlamentari Gramoz Ruçi kërkoi me ngulm nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi për të mbyllur procesin e emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese...

Apeli/ Ruçi kërkon ngritjen e komisionit për zgjedhjen e 12 anëtarëve...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kërkoi sot gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, ngritjen e Komisionit të Posaçëm që do të zgjedhë 12 anëtarët...

Çudirat nga Kuvendi/ Kushtetutën e ndryshojnë me mbledhje online, në lokale...

Në lokale rrijnë bashkë, por mbledhjet i bëjnë online. Kjo ndodh me deputetët shqiptarë, të cilët vendosën një rekord, kur edhe diskutimet për ndryshimet...

“Mos bëni të fortin, ulu poshtë, s’më bëni dot presion mua”/...

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi u detyrua të ndërpresë seancën dy herë brenda më pak se 10 minutash, pasi deputetë të asaj që njihen si "parlamentarja"...

Replikat në Kuvend/ Ruçi-Gjuzit: Je i sëmurë, jam mjek

Deputetit konservator Kujtim Gjuzi iu ul dënimi i dhënë për përjashtimin me 10 ditë nga Kuvendi, duke e çuar në 4 ditë dhe sot...

Zgjedhorja, PD thirrje Ruçit: Ushtro kompetencat, Kuvendi të miratojë draftin konsensual...

Partia Demokratike, përmes Sekretarit të Përgjithshëm, Gazmend Bardhi, i ka kërkuar Kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, që të ushtrojë kompetencat për miratimin sa më parë të...

Kushtetuesja dhe Gjykata e Lartë, zbardhet takimi Meta-Ruçi

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, ku diskutoi lidhur me Gjykatën Kushtetuese dhe atë të Lartë. Presidenti Meta...

Kushtetuesja, Yuri Kim shkon në zyrën e Ruçit

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim zhvilloi sot një takim me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi. Biseda mes tyre është fokusuar te Gjykata Kushtetuese. Në fundjavë, diplomatja...

Ndryshimi i sistemit zgjedhor, Ruçi: Diskutimi nis me 30 qershor, është...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, njoftoi sot se në 30 qershor do të nisë mbledhja e parë e Këshillit të Legjislacionit për të diskutuar...

Meta fton Ruçin për takim/ Presidenca: Kushtetuesja, të zbatohen rekomandimet e...

Presidenti Ilir Meta pritet të takohet në fillimin e javës së ardhshme me Kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi, lidhur me Gjykatën Kushtetuese. Kjo konfirmohet...

“Gramozi më ka dhënë garanci, Rama më nervozoi”/ Gjuzi: Shamia e...

Deputeti Kujtim Gjuzi ka reaguar sot ndaj batutës që bëri të enjten Kryeministri Edi Rama gjatë replikave mes tyre, ku shefi i qeverisë iu...

Gallata në Kuvend/ Rama lexon mesazhin e demokratit, Ruçi bën sikur...

Kuvendi vijon të japë show seancë pas seance. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi hera herës replikon me deputetin Kujtim Gjuzi, apo të tjerë ligjvënës të asaj...
WhatsApp DENONCO