E shtunë, Korrik 11, 2020
Etiketimet Racizmi

Etiketim: racizmi

“Black Lives Matter” përtej Atlantikut, si përjetohet racizmi në Francë

Skena e një polici që vë gjurin në qafën e George Floyd është e padurueshme për t’u parë nga Mathilla Diagana. Me lot në...

George Clooney: Racizmi është pandemia e amerikanëve

Aktori i famshëm 59-vjeçar, George Clooney, përmes një eseje të postuar i është adresuar vdekjes së fundit të qytetarit nga Minneapolisi, George Floyd, i...

Racizmi në Itali, klubi i Serisë A hedh hapin e parë...

Racizmi në futboll është një problem që akoma ekziston në ditët e sotme. Ky fenomen vitet e fundit është bërë më i dukshëm në...

Touré: Djalin e hoqa prej futbollit për shkak të racizmit

"Djali im nuk është futbollist për shkak të racizmit". Kështu nis dhe tregon Yayá Touré, teksa flet për një nga pengesat dhe problemet që...
WhatsApp DENONCO