E martë, Tetor 26, 2021
Etiketimet Politike boldnew shsot domain

Etiketim: politike boldnew shsot domain

Përjashtimi i Berishës/ Salianji: Kushdo që kërkon të përfitojë nga kjo...

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji e ka konsideruar një vendimmarrje të fortë përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga Grupi Parlamentar i PD. I ftuar...

Malaj: Shqipëria vuan nga keqqeverisja, prandaj ka rënë besimi i biznesit

Ish-ministri i Ekonomisë Arben Malaj, në një intervistë në emisionin “Ora 19” në Syri Tv, ka komentuar raportin e Dhomës Amerikane të Tregtisë, për...

Studimi i ‘Fridrich Ebert’: Krimi i organizuar dhe korrupsioni dominojnë në...

Fondacioni gjerman ‘Fridrich Ebert’ në një studim referuar anketave në bashkitë e vendit tonë nënvizon si problematike korrupsionin dhe krimin e organizuar. Në një anketim...

“Ballkani i Hapur”

Nga Erl Kodra Çdo marrëveshje mund të jetë e mirë, me kusht që të mos jetë e keqe. Domethënë, nëse interesat e tua strategjike nuk...

Raporti i DASH si m’u duk!

Nga Aulon Kalaja Raporti i Departamentit të Shtetit për të tetin vit radhazi e cilëson vendin tonë si të papërshtashëm për investime. Koncensionet, mungesa e...

Raporti final i OSBE/ OHDIR, Lubonja: SPAK të hetojë pretendimet e...

I ftuar përmes një lidhjeje direkte me studion e lajmeve në “News 24”, në rubrikën “Opinion”, analisti Fatos Lubonja, ka komentuar raportin përfundimtar të...

Basha nga Brukseli: Kemi mbështetjen e pakushtëzuar nga PPE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Asamblenë politike të PPE, Partia Popullore Europiane, Partia më e madhe europiane dhe me...

Masakra e Velipojës/ Noka: Deklarata e Çuçit e frikshme, duhet të...

Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka, në një intervistë në “Syri Tv”, foli për masakrën e Velipojës, ku u vranë katër vetë, duke thënë se...

Shtyrja për datën e negociatave/ Vasili: Rama habit veten dhe të...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” ka shkruar në lidhje me shtyrjen e datës së negociatave të Shqipërisë...

Analiza e zgjedhjeve/ Grupi për PD: Basha të thotë nëse janë...

Grupi për PD përmes në deklarate për mediat, shpreh shqetësimin për vendimin e marrë në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit, ditën e premte, ku...

Lubonja: Yuri Kim nuk po thotë gjëra që janë të vërteta,...

Fatos Lubonja teksa komentoi faktin që SHBA i ka ndaluar hyrjen në vend ish-kryeministrit Sali Berisha, thotë se sulmi ndaj tij është i gabuar...

‘Kur të dalësh jashtë, do të ta pres gjuhën’/ Përfaqësuesi i...

Përfaqësuesi i PD, Marash Logu ka denoncuar në KAS se një nga vëzhguesit demokratë është kërcënuar me jetë nga Joana Melëngu, vëzhguese e PS. Logu...

Ankimimi në KAS/ Paloka: Nuk kam besim se do japin vendim...

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, është mosbesues ndaj institucioneve që do të shqyrtojnë dosjet e ankimimit që demokratët bënë për zgjedhjet e 25...