E dielë, Mars 7, 2021
Etiketimet Perhapje

Etiketim: perhapje

Ekspertët: Ja cili është vendi ku koronavirusi përhapet më lehtë

Koronavirusi është një sëmundje shumë e transmetueshme, por provat tregojnë se tubimet e vogla shtëpiake dhe familjet janë vendi ku koronavirusi i ri po...

Rëndohet situata në shkolla, çfarë po ndodh me përhapjen e Covid-19

Të vetmet grumbullime që vijojnë punën me protokollin e hartuar në muajin gusht, pa asnjë masë shtesë, që prej nisjes së valës së dytë...

Gjermania paralajmëron: Virusi mund të shpërndahet në mënyrë të pakontrolluar

Autoritetet shëndetësore, gjermane, kanë paralajmëruar se vendi mund të përballet me 10,000 infeksione të reja në ditë, nëse njerëzit nuk i përmbahen rregullave të...

Studimi i ri/ Sa kohë mund të mbijetojë koronavirusi tek mishi...

Shkencëtarët po paralajmërojnë se ushqimet e kontaminuara mund të shkaktojnë shpërthim të koronavirusit, pasi ai mbijeton në temperaturat e ngrirjes. Koronavirusi mund të mbijetojë te...

Ishin në një dasëm, infektohen 8 persona me Covid-19

Koronavirusi vazhdon që të përhapet në Shqipëri, duke infektuar shumë shqiptarë me Covid-19. Burime për “Balkanweb” bëjnë me dije se 8 persona janë infektuar me...

OKB sugjeron një mënyrë për frenimin e përhapjes së koronavirusit

Kombet e Bashkuara sugjerojnë një mënyrë që mund të ndihmojë në frenimin e përhapjes së Covid-19. Kjo mund të arrihet përmes një page bazë...

Koronavirusi përhapet përmes ajrit: 5 gjëra që duhet të keni parasysh

Nga Saba Aziz, Aljazeera Më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua për herë të parë koronavirusi, shkencëtarët dhe ekspertët e shëndetësisë ende po përpiqen...

OBSH jep udhëzimet e reja për Covid-19/ A përhapet virusi nga...

Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi të enjten udhëzime të reja për transmetimin e koronavirusit, në të cilat pranohet mundësia që virusi të përhapet me...

Shqetësim për përhapjen e pandemisë gjatë festimeve të Ditës së Pavarësisë...

Administrata Trump po planifikon një shfaqje të madhe fishekzjarresh për të shtunën në Uashington, megjithë shqetësimet e qytetit për koronavirusin. Zyrtarët thanë se planet...

A mund të përhapet Covid-19 nga mushkonjat?

Deri më tani, nuk ka prova që sugjerojnë që koronavirusi mund të përhapet nga mushkonjat. Koronavirusi i ri është një virus i frymëmarrjes i...

Shtimi i rasteve me Covid-19, ja institucionet që janë kthyer në...

Burime të ndryshme nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë me dije se vatrat e reja të infeksionit të koronavirusit në Tiranë janë kryesisht në institucione...

Si ndikon rritja e temperaturave te përhapja e Covid-19? Ja ç’thotë...

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se ka pak prova që tregojnë se ndryshimi i stinëve do të ndikojë në përhapjen e koronavirusit. “Nuk mund...

A përhapet koronavirusi përmes kondicionerit? Flasin ekspertët

A është ajri i kondicionuar një mënyrë për transmetimin e koronavirusit? Disa lajme kanë qarkulluar së fundmi, sidomos nga Azia thuhet se ka shumë...
WhatsApp DENONCO