E dielë, Mars 7, 2021
Etiketimet Perhapje

Etiketim: perhapje

Covid 19 në Shqipëri, ja si shpërndahen 377 rastet/ Qytetet më...

Zv.ministrja e Shëndetvsisë, Mira Rakacolli, bëri publike sot rastet e reja të zbuluara me Covid-19 në Shqipëri, ndërsa numri total i pacientëve është 377. Rakacolli...

“Covid 19, 6 muaj që bredh anekënd botës”/ Dritan Shano: Numri...

Eksperti i ekonomisë, Dritan Shano, është shprehur se koronavirusi në Botë mund të ketë gjysëm viti që është përhapur dhe pse kohët e fundit...

A përhapet Covid 19 përmes ushqimeve të porositura? Mjeku amerikan: S´kemi...

Sa të sigurta janë ushqimet që porositen online, apo përmes telefonit, në kohën e përhapjes së Covid 19? Së pari, lajmi i mirë është se...

A përhapet Covid 19 nga kartmonedhat? Vjen përgjigja zyrtare nga ndërkombëtarët

Përhapja e koronavirusit në mbarë botën ka shtuar frikën nëse paraja cash është një burim i mundshëm i kalimit të infeksionit. Kjo frikë është...

Covid 19 përhapet frikshëm në Europë, ja vendet më të prekura

Numri i të prekurve me Covid 19 në Evropë ka shënuar rritje, sikundër edhe numri i viktimave. Italia kryeson listën e vendeve më të prekura,...

VIDEO+FOTO/ Harta e përhapjes së koronavirusit, mbi 97 mijë të prekur...

Koronavirusi i quajtur COVID 19 ka vënë në alarm të gjithë Botën, ndërsa po përhapet me shpejtësi, duke rritur numrin e të infektuarve, por...

Koronavirusi, OBSH: Është përhapur në 62 vende të Botës, problem 5...

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se koronavirusi i ri, edhe pse është përhapur në 62 vende të botës,...

Koronavirusi, mbi 3 mijë viktima/ OBSH: 90 mijë të infektuar, gjysma...

Numri i njerëzve të vrarë në të gjithë të botën nga koronavirusi e ka tejkaluar shifrën tremijë, ndërkohë që Kina raportoi edhe 42 vdekje...

Koronavirusi, ja vendet që kanë konfirmuar rastet e para/ Si po...

Koronavirusi duket se po përhapet edhe në vendet që më parë nuk janë raportuar raste. Sipas BBC-së, Zelanda e Re ka konfirmuar rastin e saj...

Itali, rritet numri i të prekurve nga koronavirusi

Numri i të infektuarve nga koronavirus në Itali vazhdon të rritet. Nga 400 të infektuar që ishin mbrëmjen e djeshme, sot të prekur me...

Pse koronavirus u përhap kaq shpejt në Italinë e Veriut?

152 të infektuar dhe 3 të vdekur në Itali. Mbyllen shkollat dhe universitetet në veri të vendit. Dje, në orët e mbrëmjes, qeveria miratoi një...

Koronavirusi në Itali, numri i të prekurve arrin në 132 persona

Numri i të prekurve nga koronavirusi po vijon të rritet në Itali. Mediat italiane raportojnë në numri i të infektuarve ka shkuar në 132...
WhatsApp DENONCO