E mërkurë, Tetor 27, 2021
Etiketimet Osmani

Etiketim: osmani

“Osmani” futet në telashe, ja për çfarë e akuzojnë 4 punonjës...

Aktori i famshëm turk Burak Ozçivit, i njohur për publikun shqiptar si “Osmani”, është akuzuar nga 4 punonjës të serialit për ofendim. Punonjësit kanë ngritur...

Zgjedhjet në Kosovë, mesazhi i Vjosa Osmanit: Të dëshmojmë shpirtin demokratik

Qytetarët në Kosovë i drejtohen ditën e sotme kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e ardhshëm të komunave dhe për përfaqësuesit e...

Mori pjesë në votimin për presidenten Vjosa Osmani, AAK merr vendimin...

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Suharekë ka diskutuar sot lidhur me vendimin e deputetes Albena Reshitaj, e cila doli kundër vendimit...

Vjosa Osmani: Kosova synon anëtarësimin në OSBE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar ditën e sotme një takim me shefin e Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë...

Vjosa Osmani: Serbia duhet të përgjigjet për genocidin ndaj shqiptarëve

Kosova synon të padisë Serbinë për genocid dhe dëshiron që udhëheqësit e saj të shlyejnë krimet e kryera gjatë një lufte 1998-99 dhe për...

Vjosa Osmani emëron shefin e stafit të Presidencës

Blerim Vela është emëruar Shef i Stafit të Presidentes Vjosa Osmani. Kjo gjë është bërë e ditur nga vetë Osmani e cila tha se Vela...

Osmani takohet me ambasadorin Kosnett, ja çfarë diskutuan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Philipp Kosnett. Në këtë takim u diskutua për raportet e jashtëzakonshme...

Haradinaj: Kurti e Osmani kanë problem me vetën, e ofenduan mërgatën

I pari i AAK’së, Ramush Haradinaj thotë se kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani kanë probleme me vetën. Thotë se ata nuk u...

Kosnett uron Osmanin: SHBA e përkushtuar për partneritet me Kosovën

Ambasadori amerikan Philip Kosnett ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj si Presidente e Kosovës. Diplomati amerikan e përgëzuar presidenten Osmani, ndërsa në këtë...

Humbi përballë Vjosa Osmanit, Bejta: Është fitore e të gjithëve

Kandidati i dytë pë president që u propozua nga lëvizja "Guxo", Nasuf Bejta ka përshëndetur presidenten e re Vjosa Osmani. Duke i uruar fitoren, Bejta...

Fillon raundi i dytë i votimit për President

Ndonëse u arrit kuorumi pasi votuan 81 deputetë nga 83 sa ishin në sallë, dështoi raundi i parë i votimit pasi 12 fletëvotime ishin...

Vjosa Osmani dështon të zgjidhet presidente në raundin e parë

Vjosa Osmani ka arritur ta kalojë me sukses raundin e parë për t’u bërë presidente, pasi pjesëmarrës në votim sipas komisionit ishin 81 deputetë. Por,...

Deutsche Welle: Vjosa Osmani duket se ka siguruar votat e mjaftueshme...

Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi të marrë pjesë në votimin për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës. Vjosa Osmani duket se tani i...