E martë, Tetor 26, 2021
Etiketimet Open balkan

Etiketim: open balkan

“Open Balkan” ndan në qëndrime Ramën nga BE/ Kushti i gjithëpërfshirjes...

"Ballkani i hapur" ose "Open Balkan" sikundër u pagëzua nisma e Minishengenit ballkanik nga Kryeministrat Edi Rama dhe Zoran Zaev, si dhe Presidenti serb...

Tensionet në kufirin Serbi-Kosovë/ Pollo-Ramës: Pezullo anëtarësimin e Shqipërisë në “Open...

Genc Pollo, ish-ministër dhe ish-deputet i PD, përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se nëse Kryeministri Edi Rama do të shkojë në Prishtinë,...

Presidentja e Kosovës kundër “Open Balkan”: Proces i rrezikshëm që vonon...

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e quajti nismën e “Open Balkan” të rrezikshme dhe se e vonon integrimin evropian të rajonit. "Këto deklarata...

Nesho: “Open Balkan”, një iniciativë e dyshimtë dhe okulte me qëllim...

Open Balkan është një iniciativë e dyshimtë dhe okulte e 3 liderëve ballkanikë që nuk është pranuar nga shumica e botës perëndimore dhe që...

Ironia e Manjanit: Halla foli për Berlinin, jo “Open Balkan”

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka ironizuar përmes një postimi në rrjet Kryeministrin Edi Rama dhe nismën që ai mbështet "Open Balkan". Duke iu referuar...

Rama sulmon Kosovën në konferencën e përbashkët me Merkel

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kancelaren gjermane Angela Merkel, Kryeministri Edi Rama sulmoi qëndrimin bojkotues të Kosovës lidhur me nisëm “Open Balkan”. “Ballkani...

Merkel në Tiranë, kancelarja do të shprehë qëndrimin kundër “Open Balkan”

Gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani ka zhvilluar një intervistë ditën e sotme për Fax Neës, ku ka folur për ardhjen e Kancelares Angela...

Sekretari gjerman i Shtetit: “Open Balkan”, jo gjithëpërfshirës. Mbështesim Procesin e...

Sekretari i Shtetit pranë Ministrisë së Jashtme Gjermane, Miguel Berger, në intervistë me DW flet për çështjet më imediate që duhen zgjidhur në lidhje...

Bregu: ‘Open Balkan’ po funksionon shumë mirë, lopë e dhi më...

Vojo Bregu, ish-Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Bujqësisë nga radhët e LSI, ka reaguar sot lidhur me ndikimin e pritshëm në ekonominë shqiptare...