E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Moti boldnew shost domain

Etiketim: moti boldnew shost domain

Parashikimi i motit/ Ja çfarë ndodh me kohën ditën e martë,...

Kjo javë do të ndikohet kryesisht nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe të ftohta të cilat do të sjellin ulje të temperaturave si dhe...

Moti i keq/ Prej më shumë se 3 orësh mbetet i...

Prej më shumë se tre orësh vijon të jetë e bllokuar aksi rrugor Dukat- Qafa e Llogorasë. Automjete të shumta kanë ngelur të bllokuara në...

Temperatura deri në -5 gradë celcius/ Ja çfarë ndodh me motin...

Ditën e Enjte  vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar...

Moti/ Ja çfarë kohe na pret ditën e diel

Dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira këto më të përqëndruara përgjatë relieveve malore. Në jug-juglindje vranësirat do të pasohen...

Moti/ Ja çfarë kohe na pret ditën e mërkurë, 3 Mars...

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Era nga kuadrati i...

Çudirat e motit/ Harrojini ditët me diellë, javën e ardhshme rikthehen...

Edhe java e ardhshme do të nisë e kthjellët dhe me temperatura relativisht të larta, thuajse në të gjithë territorin. Sipas parashikimeve, ky mot do...

Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe na pret ditën e diel,...

Masat  ajrore të qendrueshme do të vijojnë të ndikojnë vendin tonë edhe përgjatë fundjavës dhe fillimit të javës që vjen. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët...

Temperaturat zbresin deri në -16 gradë celcius, ja çfarë ndodh me...

Java e ardhshme do të jetë me mot të kthjellët thuajse në të gjithë territorin e vendit, por e acartë. Sinoptikanët parashikojnë temperatura të ulëta...

Ulje temperaturash dhe shtim të reshjeve të borës/ Moti pritet të...

Në orët në vijim reshjet e dëborës do të përfshijnë gjithë Shqipërinë. Në orët e para të 24 orëshit të ditës së diel do...

Moti i keq nuk ndalet/ Meteorologët paralajmërojnë shtim të reshjeve të...

Në zonat perëndimore pritet që reshjet dëborës të shkrihen gjatë natës. Në jug dhe më tepër në juglindje, bora mbetet prezente deri të dielën...

Reshje të shumta bore, ulje drastike temperturash dhe …/ Ja çfarë...

Sonte reshjet e borës mbeten prezente në sasi të pakta në të gjithë shtrirjen perëndimore edhe 3-4 orë pas mesnatës kur pritet largim gradual...

Shqipëria ‘zgjohet’ e ngrirë/ Ja çfarë ndodh me motin nesër, e...

Të gjithë menduam se dimri kaloi por muaji i fundit i dimrit meteorologjik ka rezervuar mot të acartë. Por pse kjo situatë? Rajoni i...

Acar, erë e fortë, dëborë dhe …./ Ja çfarë pritet të...

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në...
WhatsApp DENONCO