Parashikimi i motit për ditën e diel, 22 Gusht 2021

Dita e diel parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në orët e mesditës.

Në fushën termike për ditën e shtunë temperaturat parashikohen pa ndryshime të ndjeshme, ndersa ditën e diel pritet të pësojnë  rritje në vlerat maksimale.

LEXO EDHE  E rëndë/ 23-vjeçarja ndërroi jetë 48 orë pasi bëri vaksinën, familjarët tregojnë kush e kishte fajin

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bredgetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek.