E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Media

Etiketim: media

Rama shpërfill Venecian dhe BE/ Ligji i ri për median miratohet...

Qeveria ka futur për votim brenda dhjetorit ligjin e ri për median, i cili u rrëzua nga Komisioni i Venecias, dhe për të cilin...

Soreca: Zero tolerancë ndaj intimidimit dhe dhunës ndaj gazetarëve

Shqipëria edhe gjatë 2020 nuk ka bërë progres në lirinë e medias. Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, mbështetur edhe në raportin e Komisionit kërkoi...

Porti i Durrësit është porti i Kosovës/ Mediat serbe pas...

Mediat serbe i kanë kushtuar hapësirë deklaratës së kryeministrit Edi Rama sot në mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës, ku...

Organizatat ndërkombëtare kundërshtojnë planet e Ramës për ligjin antimedia

Shtatë organizata të të drejtave të njeriut i dërguan një letër të hapur Parlamentit të Shqipërisë të mërkurën, të shqetësuar nga raportimet për një...

‘Konsulta e fundit’/ Frangaj takim me Ramën. Shkrihen në një, AMA...

Kryeministri Edi Rama nuk ka hequr dorë nga miratimi në Kuvend i paketës ‘ Antishpifje’, e cila për disa muaj ishte në qendër të...

Paralajmërimi i Metës: Nuk do të lejoj instalimin e modelit Lukashenko...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj Qeverisë, e cila po përpiqet të kalojë në Parlament paketën anti-shpifje. Meta thekson se nuk do të...

Schutz: Liria e mediave, themel i demokracisë. Vetting-u çoi në mosfunksionimin...

Ish-ambasadorja gjermane në Tiranë, Susanne Schutz, aktualisht drejtoreshë për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme gjermane, thotë se Reformat në Drejtësi si edhe Reforma...

Zgjedhorja, Gjiknuri: Të hënën drafti shkon në Kuvend, dakord edhe për...

Pas mbledhjes së tryezës së grupit negociator të Këshillit Politik, bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri bëri të ditur se ditën e hënë do...

Vokshi akuza Veliajt: Po përdor metoda mafioze kundër medias

Partia Demokratike akuzoi Kryebashkiakun Erion Veliaj se po përdor metoda mafioze kundër medias. Ish-deputetja Albana Vokshi tha se Veliaj po përdor segmente të caktuara...

Prokurorisë gjermane i kërkohet të hetojë Acromax/ Bllokon videot kritike ndaj...

Genc Pollo, ish deputet demokrat reagoi sot me një "What the f..ck!! në Twitter pasi kompania Acromax GmbH (shpk) e regjistruar në Hamburg në...

Venecia hedh poshtë paketën e Edi Ramës për kontrollin e medias...

Komisioni i Venecias i ka dhënë një shuplakë përpjekjeve të qeverisë shqiptare për të kontrolluar përmbajtjen e mediave online nëpërmjet të ashtuquajturës paketa anti-shipfje. Sipas...

“Corriere della Sera”: Si fitoi Shqipëria dhe Greqia me Covid-19, javët...

Gazeta e përditshme italiane “Corriere Della Sera”, në një shkrim me titull “Koronavirusi në Evropë: pse Rumania, Bullgaria, Shqipëria dhe Greqia kanë pasur më...

Teatri Kombëtar u shkatërrua mes protestave /”Shteti Italian duhet të ndërhyjë”

Nga Il Fatto Quotidiano Dy vjet kundërshtim i organizuar dhe i motivuar, me lidhje në gjysmën e Evropës, nuk mund të anulohen brenda disa minutash,...
WhatsApp DENONCO