E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Media

Etiketim: media

Majtas jo djathas, televizionet favorizuan PS-në dhe shkelën Kodin Zgjedhor

Të dhënat e monitorimit të mediave audiovizive të analizuara nga BIRN, tregojnë se gjatë dy javëve të para të fushatës zgjedhore, televizionet shkelën balancën...

Greva e kontrollorëve, media angleze ‘nxin’ vendin tonë: Kujdes kur fluturoni...

E ndërsa problemi me grevën e kontrollorëve të aeroportit të Rinasit u zgjidh, të paktën për momentin me arrestimin e dy prej tyre dhe...

‘Gjoba e fikje sinjali’/ Reporterët pa Kufij thirrje Qeverisë të heqë...

Pas ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, ‘Reporterët pa Kufij’ shprehin shqetësimin për sanksionet e tepruara me të cilat po përballen mediat në Shqipëri. Reporterët...

Mediat greke jehonë “vjedhjes” së të dhënave: Skandali nga partia e...

Mediat greke i kanë bërë jehonë rrjedhjes së të dhënave personale si numra celulari apo numër ID, të së paku 910 mijë qytetarëve shqiptarë...

Shehi: Me Ramën liria e medias në Shqipëri është më keq...

Ish-deputeti Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, shprehet se liria e medias në Shqipëri është me keq se 70 vjet më përpara. I ftuar në studion...

Bashkimi Evropian kritikon kufizimin e lirisë së mediave në disa vende...

Bashkimi Evropian paralajmëroi të mërkurën për “zhvillime shqetësuese” sa i përket lirisë së mediave në vendet anëtare lindore: Hungari, Poloni dhe Slloveni. “Udhëheqës të fuqishëm...

Raporti i Konrad Adenauer: Kina rrit ndikimin mbi mediat qeveritare shqiptare

Një raport i publikuar nga fondacioni Konrad Adenauer vëren rritje të ndikimit të Kinës mbi mediat e Europës Juglindore, përfshirë Shqipërinë, ku influenca më...

Paditë ndaj gazetarëve/ Qendra Evropiane për Lirinë e Medias: Sistemi ligjor...

Fenomeni i padive dhe kërcënimeve ligjore në Shqipëri kundër gazetarëve dhe kompanive mediatike nuk është më një tabu, vitet e fundit pushteti i medias...

Dhuna ndaj gazetarëve, Ambasadori austriak-Ramës: Liria e mediave duhet mbrojtur

Ambasadori i Republikës Federale të Austrisë në vendin tonë, Christian Steiner iu bashkua shqetësimit për cënimin e lirisë së medias me anë të shoqërimit...

Dhuna ndaj mediave, Federata Evropiane e Gazetarëve: Turp për Edi Ramën

Ricardo Gutiérrez, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Europiane të Gazetarëve ka reaguar për dhunën ndaj gazetarëve nga Policia e Shtetit gjatë protestave në Tiranë. “4...

Instituti Ndërkombëtar i Shtypit-Ramës: Mos hesht për dhunën ndaj gazetarëve

IPI, një nga organizatat më të rëndësishme të lirisë së medias në botë, deklaroi të martën se Shqipëriia duhet të hapë hetime dhe të...

Rakipi: Shumica e mediave janë b*thëlëpirëse të Qeverisë

Gazetari i njohur, Ylli Rakipi, i ftuar në Çim Peka LIVE, komentoi raportin e Parlamentit Europian, ku thuhet se kryeministri Edi Rama dhe mediat...

Eurodeputetja socialiste kundër ligjit Rama për median/ Raporti për Shqipërinë më...

Projekt-raporti për Shqipërinë i socialistes portugeze, Isabele Santos, dënon me fjalët më të ashpra cënimet e lirisë së medias në vendin tonë dhe shpreh...
WhatsApp DENONCO