E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Media

Etiketim: media

Meta: Paketa anti-shpifje, tërmeti dhe Covid-19 po thellojnë regresin e mediave...

"Dita Botërore e Lirisë së Shtypit e gjen sot lirinë e medias në Shqipëri të përkeqësuar në krahasim me disa vite më parë, sipas...

“Mediat po keqpërdoren, po kufizohet liria e shprehjes”/ OKB, OSBE dhe...

Raportuesi i Posaçëm i Kombeve të Bashkuara për Lirinë e Mendimit dhe Shprehjes, Përfaqësuesi i Lirisë së Medias i OSBE, si dhe Raportuesi i...

Situata e lirisë së medias në Shqipëri përkeqësohet nga sulmet e...

Një raport i platformës së Këshillit të Europës për mbrojtjen e gazetarëve thekson se situata duket se është përkeqësuar ndjeshëm gjatë vitit 2019 si...

“Media intimidohet, problem ligji i shpifjes”/ RFS: Rama përdori tërmetin për...

Shqipëria ka humbur dy vende në raportin për lirinë e shtypit në botë të Reporterëve Pa Kufij, për vitin 2020. Në vitin 2019, Shqipëria u...

Publikoi videon/Media Italiane Le Iene “godet” kryeministrin: Prodhoi Fake news

Kreu i qeverisë në Shqipëri, Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në Facebook, një video në të cilën përdoret shkopi i gomës...

Paradoks/ Rama pritet me protesta në Moskë, Sputnik i kërkon ndihmë...

Kryeministri Edi Rama, me cilësinë e kreut të Presidencës së OSBE-së, zhvilloi një vizitë zyrtare në Rusi, ku pati një takim dhe më pas...

Media e lirë si garanci për mos-kapje të pushtetit

Nga Ilir Kalemaj Sot në botë po bëhet gjithnjë e më tepër objekt debati fakti që në gazetari rëndom po haset modeli i “gazetarisë...

Anti-shpifja/ Eurodeputeti: Rrezikohej liria e mediave, nëse mbyllen portalet atëherë…

Eurodeputeti David Lega shprehet se mirëpret vendimin e kryeministrit Edi Rama për të shtyrë aprovimin e dy projektligjeve për mediat, të njohura ndryshe si...

“Ligji i censurës”/ Të rinjtë protestë para Kryeministrisë (FOTO)

Paraditen e kësaj të enjteje një grup studentësh të vetëquajtur “Rezistenca Rinore” janë mbledhur para godinës së kryeministrisë për të protestuar. Protesta e tyre...

“Ligji i censurës”/ Ish-deputetja: U miratua pasi Ramës s’i ka mbetur...

Ish-deputetja demokrate, Izmira Ulqinaku ka reaguar në lidhje me ligjin e censurës së medias nga qeveria që u miratua ditën e djeshme në Kuvend. Me...

Gazetari flet me emra/ Kush janë të korruptuarit që po i...

Analistë, përfaqësues të shoqërisë civile, aktivistë i janë bashkuar protestës i janë bashkuar prortestës së gazetarëve para parlamentit, për të kundërshtuar paketën e censurës,...

“Zëri i Amerikës” transmeton LIVE protestën e gazetarëve kundra paketës së...

"Zëri i Amerikës" po e transmeton direkt, protestën e gazetarëve përpara Kuvendit të Republikës kundër paketës së censurës së mediave nga qeveria. Gazetarë dhe aktivistë...

Sot pritet të kalojë për miratim paketa e censurës, gazetarët në...

Në senacën e sotme parlamentare pritet të kalojë për miratim paketa e censurimit të mediave nga qeveria "Rama", ku kreu i Grupit Parlamentar të...
WhatsApp DENONCO