E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Meta nuk dekretoi paketën anti-shpifje/ Pollo: Mundësi për të ruajtur themelin...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, thotë se kthimi në Kuvend i paketës antishpifje nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta është një...

“Deputetët të zgjidhen nga populli”/ Nisma Thurje paraqet propozimet për ndryshimet...

Nisma Thurje ka dorëzuar sot në Kuvend propozimet ligjore për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Ky propozim mbështetet edhe nga deputetët e opozitës parlamentare. Përfaqësuesit e...

Tensione në Mal të Zi, deputeti serb kërcënon me luftë/ Forcat...

Tensione dhe dhune ne Parlamentin e Malit te Zi, pas diskutimit te Ligjit per Lirite Fetare. Pjesetarët e sigurimit të Kuvendit të Malit të...

KED i dërgon Kuvendit listën e kandidatëve për Inspektor i Lartë...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) i ka dërguar Kuvendit të Shqipërisë listën me kandidatët për Inspektor të Lartë të Drejtësisë. Ish-Avokati i Shtetit,...

“Paketa anti-shpifje u mbajt e fshehur” / Kusari: U dërgua në...

Këshilltarja ligjore e Qendrës Europiane për Liri të Shtypit dhe të Medias (ECPMF), Flutura Kusari tha se drafti për ligjin për mediat nuk kanë...

Deputeti uron 29-vjetorin e themelimit të PD: 2020 viti i ndëshkimit...

Koha për drejtësi për viktimat dhe të dëmtuarit nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, Kështu shkruan deputeti Lefter Maliqi në një postim në rrjet,...

Olsian Çela betohet në Kuvend, merr zyrtarisht detyrën

Kryeprokurori i ri, Olsian Çela, është betuar në seancën e sotme në Kuvend, duke marrë zyrtarisht detyrën. Çela u zgjodh në detyrën e Prokurorit të...

Pati abuzime me ndihmat, por janë më pak se 1 %...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në Kuvend se abuzime me ndihmat e të prekurve nga tërmeti ka pasur, por shtoi se ato nuk përbëjnë as...

Olsian Çela zgjidhet Kryeprokuror me 101 vota pro

Olsian Çela u zgjodh në detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Pro kandidaturës së Çelës votuan 101 deputetë, dy vota kundër dhe 10 ishin...

Paralajmëron Rama: Ndryshime ligjore, s’mund të lejojmë sharlatanët të çorodisin miletin

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi gjatë seancës së sotme ndryshime ligjore për rastet e fatkeqësive natyrore që të mos ketë siç u shpreh ai “sharlatanë...

Kuvend, shkrihet grupi i deputetëve të drejtuar nga Alimadhi/ Ja shkaku…

Shkrihet Grupi Parlamentar i Partive të Dhjathta. Shkak është bërë largimi i 4 deputetëve. “Grupi i partive të djathta është shkrirë, për shkak se ka...

Votimi për Kryeprokuror, zbardhet qëndrimi i PS-së/ Ja për cilin kandidat...

Grupi Parlamentar socialist vendosi në një mbledhje të zhvilluar pak minuta para mbajtjes së seancës së sotme parlamentare që të mbështesë kandidaturën e Olsian...

Ndërkombëtarët rrëzojnë në Kuvend paketën e Ramës për mediat online

Autor: Aleksandra Bogdani | BIRN | Tiranë Institucionet ndërkombëtare të ftuara në raundin e konsultimeve për “paketën antishpifje” kritikuan njëzëri të hënën në Komisionin e Ligjeve projektligjet e qeverisë “Rama”...
WhatsApp DENONCO