E dielë, Shkurt 23, 2020
Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Kriza kushtetuese, ish-ministrja e PS apel Metës e Kuvendit: Gjeni rrugën...

Presidenti Ilir Meta dhe Kuvendi të gjejnë rrugët e dialogut për zgjidhjen e krizës kushtetuese që ka mbërthyer vendin. Apeli është dhënë nga ish-ministrja...

Muç Nano thirrje Kuvendit/ Mos zgjidhni Arta Markun, do përkeqësonte… (VIDEO)

Mustafa Nano i ka bërë thirrje Kuvendit që të mos votojë Arta Markun si Prokurore të Përgjithshme. Në monologun e kësaj të marte ai...

Kriza zgjidhet përmes një revolucioni demokratik/ Thirrja e fortë e Maliqit:...

Distancohuni nga Edi Rama. Është kjo thirrja që deputeti Lefetr Maliqi i ka drejtuar ligjvënësve të asaj që quhet si "opozita e re", por...

Marrëveshja e fshehtë, Rilindja kapi Kushtetuesen/ Maliqi: Vendi në krizë, ja...

Deputeti Lefter Maliqi nuk ka marrë pjesë në votimin që u zhvillua në Kuvend lidhur me zgjedhjen e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës...

Toska e Papajorgji votohen si anëtare të Kushtetueses/ Ja sa vota...

Kuvendi miratoi me votim të fshehtë kandidaturat e propozuara nga KED për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese. Kuvendi votoi fillimisht për kandidaturën e Elsa Toska, e...

Zgjedhja e anëtarëve të Kushtetueses/ Ruçi kërkon mbledhjen e Këshillit të...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kërkoi në nisjen e seancës parlamentare një mbledhje të Këshillit të Legjislacionit, lidhur me debatin mbi zgjedhjen e anëtarëve...

FOTO/ Spiuni i shërbimit sekret serb bëhet deputet

Televizioni 7 kishte raportuar se Nikolic kishte qenë pjesë e shërbimit të Inteligjencës së Serbisë (BIA). Pas raportimit të T7, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,...

Rama rikthen sulmet ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve/ Organizatë kriminale, masa speciale...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërisht gjyqtarë e prokurorë, që sipas tij janë pjesë e “kap ç’a të kapësh”, duke i cilësuar si organizatën...

PS, injorante dhe arrogante / Aktivisti i shoqërisë civile: PD-LSI bënë...

Altin Hazizaj, aktivist i shoqërisë civile, ka reaguar përmes një postimi në rrjet, duke i dhënë të drejtë PD dhe LSI-së që dorëzuan mandatet...

Çështja e Alvin Berishës, Rama pritet të japë shpjegime në Kuvend/...

Kryeministri Edi Rama, i cili njëherazi zyrtarisht mban edhe postin e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, është thirrur për interpelancë në Kuvend...

Pasi deklaroi se u kërcënua, Hajdarit i shtohen masat e sigurisë

Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari, pas deklaratave se është kërcënuar, është marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës. Deputetes Hajdari i është caktuar...

Ndërhyrjet e huaja në zgjedhje, PS paraqet pr/rezolutën në Kuvend/ Ja...

Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend Projekt-Rezolutën për “ndërhyrjet e huaja në proceset elektorale dhe dezinformimin në proceset demokratike kombëtare”. Në draftin e paraqitur nga...

Brukseli i nxori kartonin e kuq Ramës/ Maliqi: Njerëzit të ngrihen,...

Deputeti Lefter Maliqi tha se Brukseli i dha kësaj qeverie kartonin e kuq, pasi nxiu vendin me krim dhe korrupsion, e mbushi me ngjyrë...
WhatsApp DENONCO