E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Kufiri detar

Etiketim: kufiri detar

Kufiri detar me Greqinë, Bushati: Kujdes, pala greke po synon të...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, duke komentuar çështjen e delimitimit të hapësirës detare Shqipëri-Greqi, ndalet gjerësisht tek përfundimi i marrëveshjeve të delimitimit të hapësirave...

Ndarja e detit në arbitrazh, deputeti grek: Me Shqipërinë kërkojmë atë...

Parlamenti i Greqisë ka nisur diskutimet për projektligjin mbi zgjerimin me 12 milje në detin Jon, duke e cilësuar këtë si një të drejtë...

Kufiri detar, ja kur do të shkojë në Hagë marrëveshja/ Dendias...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka folur në lidhje me marrëveshjen e përbashkët mes Greqisë dhe Shqipërisë në lidhje me zgjerimin e kufirit...

Zgjerimi me 12 milje në Jon, Dendias: Moment historik për Greqinë

Vetëm një ditë pas vizitës në Athinë të kryeministrit Rama, ministri i Jashtëm, grek Nikos Dendias, ka bërë një postim në rrjetet sociale, mbi...

Kufiri detar/ Berisha: Shqipëria humbet 3 miljet e trilona eurove të...

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama lidhur me çështjen e detit. Në një koment të gjatë në rrjetet sociale, Berisha shkruan...

Debati për kufirin detar me Greqinë, Rama: Meta, opozita dhe Prishtina...

"Greqia është në të drejtën e saj, ndaj Qeveria nuk ka çfarë të reagojë", u shpreh Kryeministri Edi Rama, duke komentuar në këtë mënyrë...

Kufiri detar me Greqinë, Martin Henze: Rama përgjegjës, mos kërkojë dështimin...

Martin Henze, një prej këshilltarëve pranë CDU-së gjermane, i njohur për kritikat e tij ndaj Kryeministrit Edi Rama, ka reaguar lidhur me dekretin presidencial...

Zgjerimi në 12 milje, Tahiri: Kambanë alarmi artikulimi për ishullin e...

Greqia zyrtarizoi zgjerimin e ujërave territoriale në veri të Detit Jon pranë Shqipërisë nga 6 në 12 milje. Për ish drejtuesin e administratës detare shqiptare...

Manjani-Ramës: Kur Greqia ka të drejtë zgjerimi 12 milje, pse e...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ndaj deklaratave të sotme të Kryeministrit Edi Rama për marrëveshjen detare me Greqinë. Sipas Manjanit, deklaratat e...

Njeriu i memeve ironizon Ramën: E dije që grekët meritonin më...

I njohur si "njeriu i memeve", aktivisti Genc Sejko ka ironizuar deklaratën e sotme të kryeministrit Edi Rama për marrëveshjen e detit me Greqinë. Sejko...

Kufiri detar me Greqinë, Rama: Zgjerohet me 12 milje atje ku...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me miratimin e dekretit nga autoritetet greke, sipas të cilit Greqia zgjeron kufirin detar me 12 milje...

Presidentja greke firmos dekretin/ Greqia zgjeron me 12 milje kufirin detar...

Greqia zgjeron zyrtarisht kufirin detar përballë bregut shqiptar me 12 milje. Plani i për të zgjeruar kufirin territorial nga 6 në 12 milje në...

“Deti” shkon në Hagë, ish-komandanti i flotës detare: Rama shpalli dështimin,...

Vendimi për ta çuar kufirin detar me Greqinë në Gjykatë Ndërkombëtare është dështim i qeverive, që pas negociatash për disa vite, nuk arritën një...
WhatsApp DENONCO