E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Kpk

Etiketim: kpk

KPK me bilance të paqarta në vendimin e gjyqtarit Sokol Ngresi

Sipas vendimit të arsyetuar të KPK-së, bilancet negative për gjyqtarin e Apelit të Vlorës, Sokol Ngresi ishin të vogla dhe të pamjaftueshme për të...

Probleme me pasurinë dhe figurën, ja çfarë e rrezikon karrierën e...

Gjyqtarja e Apelit të Vlorës, Klodiana Gjyzari u përball të hënën më 25 janar me gjetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK në...

Përballet me Vetting, si ka ndryshuar pasuria e gjyqtares Klodiana Gjyzari

Gjyqtarja e Apelit të Vlorës, Klodiana Gjyzari do të përballet të hënën më 25 janar me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që...

Gjyqtari e Beratit, Kostika Çobanaqi u dorëhoq pasi KPK i kaloi...

Në vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit thuhet se gjyqtari Kostika Çobanaqi paraqiti dorëhehqjen nga detyra në Këshillin e Lartë Gjyqësor pasi u...

Shkarkimi i Arjan Qafës nga KPK, si u hodhën poshtë përpjekjet...

Vendimi i zbardhur i Komisionit për gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Arjan Qafa, ngre dyshime për prodhim dokumentesh që do justifikonin 70 mijë...

KPK përmbyll pas një viti vetingun ndaj gjyqtarit Bib Ndreca/ Ja...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vuri në dukje se nuk ishte gjetur asgjë e re në rihetimin e gjyqtarit të Gjykatës së Posaçme,...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit Tiranë, Shkëlqim Mustafa

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Apelit Tiranë, Shkëqlim Mustafa. Gjatë seancës dëgjimore Komisioni...

KPK dyshon se prokurori Arben Allajbeu fshehu një apartament në emër...

Bazuar në një denoncim anonim, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti dyshime se një apartament i blerë në kryeqytet nga vjehrra e prokurorit Allajbeu...

Gjyqtarja Igerta Hysi konfirmohet në detyrë

Kandidatja për gjyqtare Apeli, Igerta Hysi u konfirmua në detyrë të hënën, pasi KPK rrëzoi më parë një raport negativ të DSIK-së. Gjyqtarja Igerta Hysi...

Përballet me Vetting, si ka ndryshuar pasuria e prokurorit Arben Allajbeu

Prokurori Arben Allajbeu i Prokurorisë së Tiranës do të përballet të martën më 12 janar me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që...

Gjyqtari i Apelit Shkëlqim Mustafa përballë Vetting/ Si ka ndryshuar pasuria,...

Gjyqtari Shkëlqim Mustafa i Gjykatës së Apelit të Tiranës do të përballet të hënën më 11 janar me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa...

Probleme me pasurinë/ KPK i kalon barrën e provës prokurores Lindita...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i ka kaluar barrën e provës prokurores së Tiranës, Lindita Ziguri që të dokumentojë burimet e ligjshme të dajës...

Gjyqtarja e Apelit, Elbana Lluri përballet me pikëpyetje për pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit evidentoi pamundësi financiare për blerjen e dy automjeteve, por gjyqtarja e Apelit të Tiranës e kundërshtoi analizën financiare. Ajo...
WhatsApp DENONCO