E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Kpk

Etiketim: kpk

Zv.Prokurori i Përgjithshëm para Vetting/ KPK: Ka pasaktësi në çmimin e...

Zv. Prokurori i Përgjithshëm, Thoma Jano është përballur sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese për Janon përbëhej nga Brunilda Bekteshi, Lulzim...

KPK shkarkoi prokurorin që kërkoi dënimin e ish-Byrositëve të PPSH/ Çika:...

Nebil Çika, Kryetar i Shoqatës Antikomuniste e të Përndjekurve Politike të Shqipërisë, ka reaguar ndaj vendimit të KPK-së për shkarkimin nga detyra të prokurorit...

KPK shkarkon gjyqtaren Velçani/ Nuk justifikoi blerjen e një apartamenti, makine...

Ish-kryetarja e Gjykatës Administrative të Durrësit, Marjana Velçani u shkarkua nga detyra me vendim të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit më 12 dhjetor 2019....

Dorëhiqet 14 ditë pas kalimit të barrës së provës për pasurinë,...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi ndërprerjen e rivlerësimit për Gjyqtarin e Gjyaktës së Apelit Korçë Stavri Kallço për shkak të dorëheqjes. Po ashtu...

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtarin...

Ndërkohë që Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) e konfirmoi në detyrë, duke kaluar vetingun, Komisioneri Publik ka ankimuar kundër këtij vendimi, për gjyqtarin...

KPK rikthen në Veting bashkëshorten e Denar Bibës, pas tre muajsh...

Nga BoldNews Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ri-thirrur në seancë dëgjimore subjektin Elona Kana, bashkëshortja e nënkryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pasi shqyrtoi...

Rikthehet në Veting prokurori Anton Martini. Çfarë ka zbuluar KPK?

Nga Boldnews.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvillojë një tjetër seancë dëgjimore me prokurorin Anton Martini mesditën e kësaj të Hëne, rreth dy...

Transaksionet me nënën dhe baxhanakun penalizuan gjyqtarin Arben Vrioni

Deklarimet kontradiktore që binin ndesh me dokumentacionin e siguruar gjatë hetimit prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, rezultuan shkarkuese për gjyqtarin e Gjykatës së...

Hetimi ndaj Anton Martinit / Transferimi i dosjeve, ja çfarë evidentoi...

Prokurori Anton Martini ka dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, në një seancë dëgjimore, pasi më parë ishte vendosur hapja e hetimeve ndaj...

Zbardhet vendimi i KPK-së/ Vila 3-katëshe, një nga shkaqet e shkarkimit...

Kryetari i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, Isuf Shehu nuk arriti të bindë trupën gjykuese të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK të përbërë...

Vetingu/ Shkarkohet nga detyra gjyqtarja e Gjykatës Speciale

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra  gjyqtaren Marsela Balili. Kjo e fundit është gjyqtare në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe...

Vetingu/ Jepet vendimi për kryetarin e Gjykatës Speciale

Kryetari i Gjykatës së Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, Sandër Simoni është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Vendimi u...

Denoncimet ndaj Dollapajt/ Komisioneri Publik: KPK kreu hetim të mangët, KPA...

Komisioneri Publik, Florian Ballhysa kritikoi hetimin pasuror në shkallën e parë të vetingut për anëtarin e KLP-së, Arben Dollapaj si të papërmbushur në seancën...
WhatsApp DENONCO