E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Kpk

Etiketim: kpk

Tension dhe melodramë në seancën e prokurores Rita Gjati në KPK

Prokurorja e Kukësit, Rita Gjati dhe avokati i saj e braktisën në mënyrë demonstrative seancën dëgjimore në KPK, ndërkohë që nga relatimi u gjetën...

Blerja e apartamentit penalizoi gjyqtarin Bib Ndreca

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstaton se gjyqtari Bib Ndreca ka vepruar në kundërshtim me rregullat e etikës, pasi me veprime aktive ka marrë...

Gjyqtari Olsi Xhavella përballet në KPK me pyetje për pasurinë dhe...

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Korçës Olsi Xhavella u përball me pyetje lidhur me të ardhurat e ligjshme të nënës dhe vjehrrit, ndërsa...

KPK e shkarkoi gjyqtarin Shkëlqim Mustafa për kriterin e pasurisë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konkludon se gjyqtari i Apelit Tiranë, Shkëlqim Mustafa ka fshehur pasurinë, ka bërë deklarim të rremë dhe ka mungesë...

Bilance negative, mosdeklarim huaje dhe denoncime/ Prokurori Genci Qana përballet me...

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Genci Qana u përball të martën në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit me dyshime mbi burimin e ligjshëm për...

KPK: Arben Allajbeu nuk arriti t’i rrëzojë dyshimet për fshehjen e...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vlerëson se prokurori i Tiranës, Arben Allajbeu përdor si pronë të tijën një apartament të blerë në Tiranë nga...

KPK konfirmon në detyrë prokuroren Ledina Riza

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të prokurores së Prokurorisë së Tiranës, Ledina Riza. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të...

Inspektorja e ILD, Marsela Pepi përballet me vetingun/ KPK i kalon...

Marsela Pepi, e komanduar si inspektore në zyrën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë u përball të hënën me rezultatet e hetimit administrativ të...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK-së për prokuroren Rabiana Halili,...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, vendosi ditën e sotme të lërë në fuqi vendimin e KPK-së në lidhje me prokuroren e Durrësit Rabiana Halili,...

Rrëzoi raportet e DSIK/ Ja si u bind KPK për konfirmimin...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK vendosi më 28 dhjetor 2020 të konfirmojë në detyrë prokurorin e Tiranës, Adriano Dyrmishi duke konkluduar se ka...

Në seancën e Vetting, KPK mblidhet të konfirmojë dorëheqjen e prokurorit...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit u mblodh në seancë të hënën për të verifikuar nëse dorëheqja e ish-Prokurorit të Krimeve të Rënda, Henrik Ligori...

KPK “justifikoi” Brahim Dragjoshin për pushtimin e tokës, e shkarkoi për...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nuk i vlerësoi penalizuese veprimet e paligjshme të prokurorit të Apelit Shkodër Brahim Dragjoshi për pushtimin e tokës ku...

KPK jep vlerësim pozitiv, gjyqtarja Valbona Vata konfirmohet në detyrë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës së Apelit Shkodër, Valbona Vata pasi hetimi administrativ konfirmoi vlerësim të besueshëm...
WhatsApp DENONCO