E dielë, Shkurt 23, 2020
Etiketimet Klodian Tomorri

Etiketim: Klodian Tomorri

Projekti kriminal që hap zgavrat fiskale në të gjithë Shqipërinë

Nga Klodian Tomorri Një projektvendim i beftë i qeverisë i hap rrugën rikthimit të dyqaneve pa taksa në të gjitha pikat kufitare tokësore të vendit....

Celularët të grabisin, policia të përgjon

Nga Klodian Tomorri Jeta e qytetareve shqiptare u be me e mire kete jave. Shume shpejt, cdo shqiptar nga 0 deri ne 100 vjec mund...

Pazari që po fal 84 mln euro tek koncesionari i Rinasit

Nga Klodian Tomorri Në verën e vitit 2018, ministrat respektivë të Infrastrukturës dhe Financave, Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj lëshuan një urdhër të përbashkët për...

Si e nxorri INSTAT, Shqipërinë më të pasur se Rumania dhe...

Nga Klodian Tomorri Pasi ndenji 7 vjet pa matur varfërinë si askund tjetër në Europë, më në fund Instituti I Statistikave publikoi pak ditë më...

Kjo është toka e shqiptarëve, jo e oligarkëve

Nga Klodian Tomorri Në vitin 1953, Tito dhe ministri i jashtëm turk, Mehmet Koprulu nënshkruan një marrëveshje xhentëllmenësh, e cila promovonte emigrimin e shqiptarëve të...

Paketa e censurës/ “1 mln lekë po lavdërove Ramën, me 3...

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar me paketën e qeverisë, që synon të censurojë mediat dhe lirinë e shprehjes. “Vini nje nen aty tek ai ligji...

Kryeministri që u bë kryekapitalisti i katastrofës

Nga Klodian Tomorri Ne shtator te vitit 2005, ndertuesit me te medhenj ne New Orleans u mblodhen ne nje darke te madhe festive. Vendi sapo...

Si ulet fatura e rindërtimit

Nga Klodian Tomorri Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare duhet te jete pjese e Komitetit te Rindertimit. Pas perpilimit te listes se banesave te shkaterruara ose te...

Deklarimi vjetor është taksim i të varfërve

Nga Klodian Tomorri Degjova drejtoreshen e Tatimeve dje te justifikonte detyrimin e qytetareve te dypunesuar per te bere deklarim vjetor, dhe rrjedhimisht per te paguar...

Stadiumi, investimi më i madh i Ramës në 6 vjet /...

Gazetari Klodian Tomorri përmes një komenti në rrjetet sociale shprehet se nuk ka asgjë që të keqe që qeveria të bëjë politikë me stadiumin,...

Sandër Lleshi, ky lolo i bandave të krimit

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar lidhur me dhunën policore te zona e Astirit në kryeqytet. Në një reagim në Facebook, ai drejton gishtin nga shteti...

Prokurime qejfi me para publike/ Pse nuk auditohet DPSHTRR-ja?

Nga Klodian Tomorri Këta janë të lezetshëm. Këtej thonë s'kemi lekë në buxhet t'u japim pensionistëve, këtej bëjnë ligj që t'i japin Drejtorisë së Transportit...

Trafiku në Tiranë, gazetari ironizon Bashkinë: Koha për çmime…

Reshjet e shiut të kësaj të hëne kanë sjellë paralizim të trafikut në Tiranë. Situatë kjo që ndodh rëndom në kryeqytet kur ka reshje...
WhatsApp DENONCO