E hënë, Mars 30, 2020
Etiketimet KED

Etiketim: KED

Kushtetuesja/ Balla shpall Arta Vorpsin si anëtaren e re: Presidentit i...

Arta Vorpsi është anëtare e Gjykatës Kushtetuese, pasi Presidentit të Republikës i mbaroi afati 30 ditor që përcakton Kushtetuta. Kjo u bë e ditur nga...

Ngërçi në Kushtetuese/ Nesër mbaron afati, KED i çon sot Presidentit...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka reaguar ndaj deklaratës të Presidentit Ilir Meta, sipas të cilit zgjedhja e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese ishte bllokuar...

Meta nuk zgjedh anëtarin e dytë të Kushtetueses/ Zbardhet Letra për...

Presidenti, Ilir Meta, ka refuzuar të zgjedhë anëtarin e dytë të Gjyakjtës Kushtetuese. Në një letër drejtuar Kuvendit, Avokatit të Popullit dhe Këshillit të Lartë...

Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, KED nis pikëzimi dhe vlerësimin e kandidatëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka nisur pikëzimin dhe vlerësimin e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese të propozuar një ditë më parë nga Presidenti Ilir...

Vakanca për Kushtetueses/ Presidenca publikon emrat e kandidatëve

Presidenti Ilir Meta ka publikuar listën e kandidatëve për një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese. Lista me emrat e kandidatëve që kanë shprehur dëshirën...

Kryeinspektori i Drejtësisë/ Ligji ndalon kandidimin e Genc Gjonçaj

Nga Boldnews.al Genc Gjonçaj, shefi i administratës së Gramoz Ruçit në Parlamentin e Shqipërisë, është një ndër kandidatët për Inspektor të Lartë të Drejtësisë, pavarësisht...

Përzgjidhen nga KED/ Ja lidhjet politike të kandidatëve për postin e...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka publikuar emrat e 13 kandidatëve që plotësojnë kriteret për të vijuar garën për postin e Inspektorit të Lartë...

ILD, KED afat deri më 20 mars për konkurentët/ Ja kandidatët...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka përcaktuar si afat të fundit datën 20 mars për konkurrentët që synojnë postin e Inspektorit të Lartë të...
WhatsApp DENONCO