E mërkurë, Janar 26, 2022
Etiketimet Gjykata e larte

Etiketim: Gjykata e larte

SPAK humb përballë gazetarëve, Gjykata e Lartë rrëzon sekuestrimin e serverit...

Gjykata e Lartë në Tiranë publikoi një vendim njësues në lidhje me përballjen e gazetarëve Andi Bushati dhe Armand Shkullaku me Prokurorinë dhe Gjykatat...

Gjykata e Lartë largon hijen e rëndë. “Ditë të Hapur” për...

Nga Boldnews.al Një grup nxënësish të shkollës “Jeronim De Rama” në Tiranë ishin këtë të Enjte vizitorët e veçantë në ambjentet e Gjykatës së Lartë. Të...

Përfundimi i mandatit të Gani Dizdarit/ Rishpallen aplikimet për gjyqtar në...

Zëvendëskryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi rishpall thirrjen për plotësimin e vendit vakant për një mandat të plotë 9-vjeçar, të krijuar nga përfundimi...

Lirim me kusht, Gjykata e Lartë shtyn vendimin për Lulzim Berishën

Gjykata e Lartë nuk ka mundur të shqyrtojë as seancën e sotme, rekursin për lirimin me kusht Lulzim Berishës. Shkak i shtyrjes së kësaj seance...

Vendimi për Tahirin/ “Tre gjyqtarët e Lartë peng të Vetingut”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vendimin e Gjykatës së Lartë, që në përputhje me kërkesën e Saimir Tahirit ktheu në Apel dosjen në ngarkim...

Gjykata e Lartë argumenton vendimin për dosjen “Tahiri”

Gjykata e Lartë ka argumentuar vendimin e marrë për çështjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtuesit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Në...

Nisin punën dy gjyqtarë të rinj të Gjykatës së Lartë, zbardhet...

Në Gjykatën e Lartë është zhvilluar të Premten ceremonia e mirëseardhjes dhe fillimit të detyrës së dy anëtarëve më të rinj të trupës gjyqësore,...

KLGJ miraton emrat për Gjykatën e Lartë, 4 propozimet që i...

Këshilli i Lartë Gjyqësor i propozoi sot Presidentit Ilir Meta 4 emra të për emërimin në 4 vendet vakante të Gjykatës së Lartë. Përmes...

Dëbimi i dyshimtë i të huajve/ Gjykata e Lartë e Shqipërisë...

Nga Boldnews.al Gjykata e Lartë vendosi një standart të ri mbi trajtimin e çështjes delikate për përdorimin e dokumenteve “sekret shtetëror” të shërbimit inteligjent në...

Vendet e lira në Gjykatën e Lartë, KLGJ-ja miraton listën. Ja...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zhvilluar mbledhjen e radhës plenare për katër pozicionet e lira në Gjykatën e Lartë në radhën e gjyqtarëve. Këshilli ka...

SHBA/ Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë, para betimit të...

Një alarm për bombë është regjistruar në Gjykatën e Lartë. Sipas Washington NBC, organi më i lartë i drejtësisë  në SHBA është evakuuar të mërkurën. Kërcënimi...

Trump akuza Gjykatës së Lartë: E paaftë për të parë manipulimet...

Presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar Gjykatën e Lartë, duke e cilësuar atë të paaftë për të evidentuar parregullsitë në zgjedhjet presidenciale. “Ka qenë plotësisht...

Uiskonsin/ Gjykata e Lartë nuk pranon të shqyrtojë çështjen që sfidonte...

Gjykata e Lartë e shtetit Uiskonsin nuk pranoi të enjten të merrte në shqyrtim një çështje të paraqitur nga zyrtarët e fushatës së Presidenti...

Të Fundit