E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Gjeopolitika

Etiketim: gjeopolitika

Vaksina si (gjeo)politikë

Nga Veton Surroi Vija ndarëse mes Kosovës dhe Serbisë është tash vijë ndarëse mes një vendi pa vaksinë dhe një vendi që bëhet lider në...

Si do ta ndryshojë COVID 19 gjeopolitikën botërore

Nga Dr.Arben Ramkaj* Pandemia e koronavirusit Covid-19, ka konfirmuar në të gjithë aspektet dhe përmasat, se zhvillimi i pashembullt ekonomiko-teknologjik i botës dekadat e...
WhatsApp DENONCO