E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Eurobond

Etiketim: eurobond

Tjetër Eurobond 500 mln euro? FMN: Shqipëria del në tregje për...

Shqipëria do të detyrohet të dalë në tregjet ndërkombëtare sërish, me një Eurobond relativisht të madh, parashikon Fondi Monetar Ndërkombëtar. Parashikimi nuk mjaftohet me kaq,...

U tërhoqën nga eurobondi, bankat po mbajnë më pak para jashtë...

Pesha e aktiveve jorezidente të sektorit bankar ka arritur nivelin më të ulët në shtatë vitet e fundit. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë...

Eurobondi, ish-zv.ministrja e Ramës: S’ka asgjë spektakolare, risku 33 % më...

Ish-zv.ministra e Financave në Qeverinë Rama, Irena Beqiraj, përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se nuk është sukses marrja e një borxhi të...

Tabaku: Ja 3 arsyet sepse Eurobondi është lajm i keq

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me Eurobondin, që e cilësoi një tjetër borxh. Në një intervistë për A2 CNN, Tabaku tha se...

Eurobondi 650 mln, Rama: Lajm i jashtëzakonshëm. Opozita si balonë pa...

Kryeministri Edi Rama foli sot lidhur me miratimin e Eurobondit, ndërsa ka shprehur keqardhjen që ky lajm i jashtëzakonshëm, siç e konsideroi ai, nuk...

Dekretoi me urgjencë ligjin për Eurobondin, Meta shpjegon arsyet

Presidenti Ilir Meta i ktheu Kuvendit, një ditë më parë, ligjin për eurobondin. Sot maxhoranca, në seancë plenare, ka bërë amendament e nevojshme dhe...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin

Me 85 vota pro Kuvendi ka miratuar ligjin për eurobondin, të cilin Presidenti Ilir Meta e ktheu për rishqyrtim. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u...

Borxh për të larë borxhin, Eurobondi 650 milionë euro diskutohet te...

Komisioni i Ekonomisë diskutoi sot për eurobondin, një projektligj i hartuar nga Ministria e Financave, që konsiston në marrjen e huasë në vlerën e...
WhatsApp DENONCO