Konflikti në PD/ Meta ironizon: Shpresoj të ngrihen në nivelin e përgjegjshmërisë së rojës së selisë

Presidenti Ilir Meta, gjatë një konference për mediat këtë të Premte, ka ironizuar duke folur për protestën e 8 Janarit.

“Zhvillimet e 8 janarit sollën edhe ndonjë shembull pozitiv që bën thirrje për reflektim si dorëheqja e rojës së selisë së PD për të mos qenë dëshmitar i dhunës. Uroj që të gjithë të ngrihen në nivelin e përgjegjshmërisë së tij”, tha Meta.

LEXO EDHE  Përfshihet nga flakët apartamenti në Elbasan (Detajet)

“Thelbi i konfliktit është mungesa e vullnetit për të respektuar votën e lirë”, theksoi Meta.

Ai shtoi se është i shqetësuar për situatën dhe sipas tij zgjidhja është vetëm një: Vota e lirë, respektimi i vullnetit të shumicës dhe garantimi i fraksioneve.