Sakrifikoi për El Clasico-n, ylli i Barçës luajti me dy vida në dorë

El Clasico nuk mund të humbet. Përballja mes Real Madrid dhe Barcelona-s konsiderohet si më e rëndësishmja në futboll në nivel klubesh.

Kjo është konfirmuar edhe të mërkurën në mbrëmje, kur dy gjigantët e futbollit spanjoll dhe atij botëror janë përballur në Riad në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës.

Ronald Araujo, qendërmbrojtësi 22-vjeçar i katalanasve, ka luajtur me dy vida në dorën e tij.

LEXO EDHE  Bayerni, gati t’i rinovojë kontratën Lewandowskit, por me një kusht

Siç ka bërë të ditur edhe Fabrizio Romano në Twitter, lojtari i është nënshtruar një operacion më 7 janar dhe 5 ditë më mbrapa ka dashur të jetë në fushë për ndihmuar shokët e skuadrës.

Fatkeqësisht për të dhe shokët e tij, sfida është fituar në kohën shtesë nga Real Madrid me rezultatin 3-2.