FOTO/ Lewandowski më i paguari, zbulohen rrogat e lojtarëve të Bayern Munich

Foto: Getty Images

Bayern Munich njihet si një ndër klubet me bilancet më të mira në raportin e shpenzimeve në merkato dhe rrogave të lojtarëve. Megjithatë a e dini sesa paguhen lojtarët gjatë një sezoni?

Prestigjozja “Sky Sports” ka përpiluar një listë me pagat vjetore të lojtarëve. Vendin e parë e mban bomberi Robert Levandovski. Polaku fiton  19.2 milionë paund në sezon, ekuivalente me rreth 23 milionë euro. Vendin e dytë e mban kapiteni Manuel Nojer me 16.7 milionë paund, po aq sa Myleri i vendit të tretë.

LEXO EDHE  Duel Milan-Juve, mesfushori i Kombëtares shqiptare fut në “sherr” gjigandët italianë