Berisha: Basha vegël e Qeverisë, në Prokurori thirrem nga Rama

“Lulzim Basha është vegël e Qeverisë, aty thirrem nga Edi Rama”, u shpreh sot ish-Kryeministri Sali Berisha, teksa doli nga shtëpia e tij për të shkuar në Prokurorinë e Tiranës ku do të pyetet në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Berisha u shpreh se do të informojë gazetarët hollësisht sapo të dalë nga prokuroria.

“Për më shumë ju ftoj se sapo të dal nga dera e Prokurorisë, do ju informoj ju hollësisht. Basha është një vegël e qeverisë, ato i ka dërguar Rama. Aty thirrem nga Rama unë, jo nga Basha”, tha Berisha.

LEXO EDHE  Ngricë dhe temperatura nën zero/ Ja çfarë ndodh me motin të mërkurën në Shqipëri

Ndërkohë Berisha tha se gjykata duhet të ndëshkonte policinë që ndaloi njerëz të pafajshëm duke i kthyer në këtë mënyrë përgjigje gazetarëve për vendimin e djeshëm për të liruar të 34 personat e arrestuar pas protestës së 8 Janarit.