VIDEO/ Polici i gjykatës nuk e njeh, Bardhi: Mos më provoko

Gazment Bardhi është përfshirë në një debat me një efektiv të policisë në hyrje të godinës së Gjykatës së Tiranës. Aty ku këtë të Mërkurë u zhvillua seanca për masën e sigurisë për personat e arrestuar që ishin brenda selisë së PD gjatë protestës së 8 Janarit.

LEXO EDHE  "Laboratori", shkon në 4 numri i të arrestuarve në Lushnje

Debati nisi pasi efektivi i kërkoi Bardhin dhe personat që e shoqëronin të prezantohen dhe më pas t’i nënshtrohen kontrollit për të hyrë në gjykatë.

Ndërkohë, Bardhi ka akuzuar efektivin e policisë për provokim.