Reshje dëbore në Bulqizë, probleme me qarkullimin në disa akse rurale

Ulja e temperaturave, shoqëruar me erë të fortë kanë rikthyer reshjet e dëborës në Bulqizë.

Si pasojë e borës, ka probleme për qarkullimin e mjeteve në disa rruge ruale të njësive administrative të bashkisë Bulqizë.

LEXO EDHE  Shqiptari arrestohet në ‘shtëpi bari’ në Angli (Emri-Foto)

Policia e Bulqizës u bën apel drejtuesve të automjeteve të kenë kujdes gjatë lëvizjes në rrugët nacionale dhe rurale.