Berisha: Asgjë nuk mund të pengojë revolucionin paqësor në realizimin e objektivave tona historike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar pamje nga dhunimi i protestuesve gjatë protestës së të shtunës në selinë qendrore të Partisë Demokratike.

“Mercenaret vrases, trafikante te Lul Kimikut sulmojne me hunj dhe mjete neuroparalizuese potestuesit paqësor”, shkruan Berisha në komentin që shoqëron videon në FB.

LEXO EDHE  Pas përjashtimit të Spahos, Basha emëron Salianjin drejtues politik në Korçë

Në një postim të dytë në rrjetin social, Berisha shprehet se “asgjë nuk mund të pengojë revolucionin paqësor në realizimin e objektivave tona historike”. “Bashkë do ia dalim”, shton ai.