Protesta në PD, reagon Yuri Kim

Yuri Kim ka reaguar lidhur me protestën që po zhvillohet në PD.

Në një postim në Twitter, ajo shkruan:

Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtesën e selisë së Partisë Demokratike dhe përdorimin e forcës nga protestuesit. U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të ushtrojnë qetësi. Ata që nxisin dhunën ose minojnë sundimin e ligjit do të mbajnë përgjegjësi.

LEXO EDHE  Policia për referendumin serb: Situata në Kosovë ka kaluar e qetë dhe pa incidente