Parashikimi i motit për ditën e diel, 9 Janar 2021

Ditën e diel moti parashikohet me vranësira dhe prej mesdite edhe  intervale kthjellimi.

Reshje shiu me intensitet të ulët deri në mesditë, më pas reshjet do të mbeten prezente përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore por do të marrin karakter lokal. Në zonat malore reshje bore me intensitet të ultë.

LEXO EDHE  I vendosën tritol sot në Krujë, zbardhet emri i pronarit të makinës

Era do të jetë nga verilindja-veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregedetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek.