E entje, Prill 22, 2021
Etiketimet Moti boldnews host domain

Etiketim: moti boldnews host domain

Moti/ Ja çfarë kohe na pret ditën e premte, 2 Prill...

Dita e premte do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të  vranësirave deri të dendura. Reshjet e shiut parashikohen të bëhen prezente...

Parashikimi i motit/ Ja surprizat e kohës për ditën e martë,...

Edhe dita e martë do të sjellë temperatura të ulëta në të gjithë territorin. Ditën e nesërme do të ketë temperatura të uëta deri...

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 17 Mars 2021

Ditën e nesërme vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet me kthjellime por edhe alternime vranësirash mesatare deri dhe...

Rikthehet dimri/ Javën e ardhshme temperatura deri në -9 gradë celcius,...

Javës së ardhshme moti do të shoqërohet me intervale reshjesh shiu në shumë zona të vendit. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, temperaturat në mes të javës...

Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe na pret ditën e premte,...

Për ditën e Premte vendi ynë gradualisht do fillojë të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Moti fillimisht do të jetë me diell si dhe...

Temperatura deri në -19 gradë dhe borë/ Ja kur merr fund...

Mesi i Shkurtit ka sjellë të ftohtin e acartë, me temperatura që zbresin deri në -19 Gradë, duke i bërë këto ditët më të...

Acar, temperatura disa gradë nën zero dhe…/ Ja si nis dita...

Vendi ynë u përfshi këtë fundjavë nga reshjet e dendura të dëborës. Për javën tjetër parashikohet të dominojë moti i kthjellët, por me temperatura...

Moti i keq/ Dhjetëra qytetarë të bllokuar në doganën e Qafë-Thanës

Dhjetëra qytetarë janë bllokuar në doganën e Qafë-Thanës, që lidh Maqedoninë e Veriut me Shqipërinë. Ndër qytetaret e bllokuara është edhe aktorja e mirënjohur, Zamira...

Reshje intensive shiu dhe …/ Ja çfarë moti do të bëjë...

Ditë pranverore trokitën në vend këtë fillim shkurti. Moti me diell i këtyre ditëve do të pasohet nga ditë me reshje shiu dhe rrebeshe,...

Reshje intensive shiu dhe …/ Ja çfarë paralajmëron IGJEUM për motin...

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për mbrëmjen e sotme dhe nesër. Sipas llogaritjeve të IGJEUM, nivelet e ujit...

Rritje temperaturash dhe …/ Ja çfarë ndodh me motin në fundjavë

E shtuna dhe e diela paradite do të jenë pa reshje shiu. Ndërsa temperaturat do të rriten. Meteorologia e Meteoalb Adiola Bani tregon se mbrëmja...

Moti i keq ‘pushton’ juglindjen e vendit! Bora mbulon Korçën

Qarku i Korçës përfshihet nga moti i keq me reshje intensive të borës. Edhe qyteti i Korçës prej orës 18:00 është përfshirë nga reshjet...

Rrebeshe shiu dhe …/ Ja çfarë ndodh me motin ditën...

Ashtu siç është njoftuar nga data 22 deri në datën 26 vendi ynë do të përfshihet nga moti i paqendueshem. Reshjet e shiut do të...
WhatsApp DENONCO