Kukësi, Hasi dhe Tropoja zbardhen nga dëbora

Zonat e Veriut të Shqipërisë, Kukësi, Hasi dhe Tropoja janë përfshirë nga reshjet e borës gjatë natës.

Në një njoftim zyrtar, bashkia Pukë thotë se punonjësit kanë nisur punën për pastrimin e akseve rrugore, të cilat këtë mëngjes nuk krijuan vështirësi për qytetarët.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 248 humbje jete dhe mbi 149 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Nuk raportohet për vështirësi si pasojë e kushteve atmosferike. Shkollat vijojnë të jenë hapur dhe pritet të fillojë mësimi normalisht.