Chelsea sfidon Bayern Munich për yllin e Barçës, zbulohet dëshira e lojtarit

foto: getty Images

Chelsea është gati t’i dhurojë Thoms Tuchel-it një lojtar për krahun e djathtë: bëhet fjalë për Sergino Dest, i cili duket se ka humbur pozicione me uljen në stol të Xavi-t dhe rikthimit të Dani Alves.

Lojtari amerikan pëlqehet edhe nga Bayern Munich, por janë londinezët që kanë bërë më shumë hapa përpara, siç ka zbuluar Sport.

LEXO EDHE  Gareth Bale rikthehet te Real Madridi pas 144 ditësh

Dëshira e lojtarit është ajo që të qëndrojë dhe të rifitojë një fanellë si titullar, por ideja për të luajtur më kampionët e Europës mund ta bëjë të ndryshojë ide.