Barcelona nis kontaktet me objektivin e Milanit

Getty Images

Barcelona në kërkim të një sulmuesi, pas lamtumirës së Sergio Agueros me futbollin por edhe shqetësimet për Luuk de Jong dhe Martin Braithwaite.

Siç raporton Mundo Deportivo, kandidatura e Yuri Alberto, një sulmues 20-vjeçar në pronësi të Internacionalit, është duke avancuar.

Në kampionatin e kaluar golat e tij ishin 12 plus 3 në Copa Libertadores. Lojtari ishte i lidhur edhe me Milanin kohë me parë.

LEXO EDHE  Premier League/ Tjetër rezultat zhgënjyes për Chelsea, Brighton kthen Tuchel 6 vite mbrapa

E gjitha kjo sepse në fakt De Jong mund te shkëmbehet me Interin me Alexis Sanchez ose më e keqja është i larguar.

Veç kësaj, duhet zëvendësuar edhe Sergio Aguero që u tërhoq.