Aksident në Elbasan, plagosen dy persona

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Elbasan, ndërsa janë plagosur 2 persona. Sipas raportimeve, një motomjet ka përplasur një qytetar që po lëvizte me biçikletë, dhe për pasojë si drejtuesi i motomjetit ashtu edhe qytetari janë transportuar drejt spitalit të Elbasanit.

Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 08.12.2021, rreth orës 06: 20., në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji, motomjeti me drejtues shtetasin T.Sh., 36 vjeç, ka përplasur shtetasin Q. P., 59 vjeç, i cili po lëvizte me biçikletë.

LEXO EDHE  Legalizimi i hashashit/ Shehu: Rama kërkon të ligjërojë grupet kriminale

Për pasojë janë dëmtuar të dy drejtuesit dhe ndodhen në spital Elbsan, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.