Real Madrid mposht 2-0 Interin dhe kalon si e para në Grup

Edhe pse me një paraqitje pozitive, Interi nuk ja del të fitojë në “Bernabeu” ndaj Real Madrid për të kryesuar Grupin D.

Sfida përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të spanjollëve por duhet thënë se zikaltërit meritonin më shumë në këtë sfidë të interpretuar më mirë prej tyre. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin vendas pas një super goli të Kroos nga jashtë zone teksa nuk munguan emocionet dhe rastet nga të dyja ekipet.

LEXO EDHE  Driblon, godet dhe shënon, vetëm VAR ndal Armando Brojën përballë Cityt

Në fraksionin e dytë Interi u nis të gjente barazimin por Barella ndëshkohet me të kuq në 64’ duke ia lehtësuar fitoren Realit që gjen të dytin me Asensio në 79’.