Teuta-Vllaznia/ Mbyllet pjesa e parë, kuqeblutë ndëshkohen me të kuq (VIDEO)

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Teutës dhe Vllaznisë, e vlefshme për javën e 11-të të Superiores.

Shkodranët janë shfaqur disi më kërkues në fraksionin e parë të lojës duke rrezikuar disa herë me Da Silvën por pa gjetur rrugën e rrjetës.

Por gjithsesi në minutën e 33-të, Vllaznia mbetet me 10-të lojtarë duke komprementuar ndeshjen. Aralica ndërhyn keq ndaj Dajës dhe gjyqtari Alla fillimisht akordon karton të verdhë por VAR e fton  të rishikojë pamjet dhe ai ndërron ngjyrën e kartonit, duke i treguar të kuqin sulmuesit të Vllaznisë.

LEXO EDHE  Si votuan Reja dhe kapiteni Etrit Berisha për lojtarin më të mirë të vitit