Lajm i trishtë/ Gjendet i pajetë në banesë aktori i njohur (Emri+Foto)

Aktori amerikan Eddie Mekka, i njohur më së shumti për interpretimin në serialin televiziv Laverne & Shirley në vitet 1970-80, ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare.

Ai u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Kaliforni të shtunën e kaluar, ka thënë vëllai i të ndjerit, Warren Mekjian.

LEXO EDHE  Ish-banori i "BBV" flet për herë të parë për lidhjen dhe ndarjen nga Rovena Dilo

Thuhet se fqinjët lajmëruan policinë pasi u shqetësuan për gjendjen e Mekka të cilin nuk e kishin parë për disa ditë.

Laverne & Shirley' star Eddie Mekka dead at 69 - New York Daily News