Vrasja e Matiasit/ Nëna në gjendje shoku: Nuk hyj më në atë shtëpi

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e 10-vjeçarit shqiptar në Itali nga babai i tij.

Mësohet se shqiptarja Marjola Rapaj e gjeti të birin e saj Matias, në krevatin e mbuluar i gjithi me gjak.

Burri i saj, njëkohësisht dhe autori i vrasjes sëMatiasit, Mirko Tomkow, 44 vjeç, gomist polak, tashmë gjendet në burgun Mammagialla në Viterbo, ku ditët e fundit ka shfaqur tendenca vetëvrasjeje.

Mediat e huaja raportojnë se gruaja është shtruar në spital në gjendje shoku, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve e psikologëve.

LEXO EDHE  "Basha mashtrues", anëtari i Kryesisë së PD gris kartën: Të themelojë Partinë e Turpit

Nuk do të vë këmbë kurrë më në atë shtëpi, nuk dua të hyj atje’, thotë në një intervistë me Il Messaggero. Në këto momente dhimbjeje të madhe nuk jam në gjendje të shpjegoj atë që përjetoj. Dhimbja është shkatërruese’, thotë. ‘Nuk do të vë këmbë kurrë më në atë shtëpi, nuk dua të hyj atje. Nuk arrij ta imagjinoj se çfarë mund të ketë ndodhur atje brenda atë ditë të tmerrshme”,- ka thënë gruaja.