Vasili-Bashës: Lulzim trego pse s’pranove që LSI të kishte anëtar në komisionin hetimor për inceneratorët

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka hedhur akuza ndaj kryetarit të PD-së Lulzim Basha, se po bashkëpunon me kryeministrin Edi Rama për të fshehur aferën e inceneratorëve.

“Lulezim Basha te jete i sigurte se nuk do te kete asnje mundesi tjeter më në jeten e tij as te genjeje dhe as te prese ne bese Levizjen Socialiste per Integrim. Lulzim tregoju demokrateve se perse nuk pranove qe LSI te kishte nje anetar ne komisionin hetimor per aferen e shekullit ate te incineratoreve, megjithese LSI kerkoi dhe insistoi edhe me kerkese zyrtare me shkrim qe te merrte pjese ne komision. Se nuk te la padroni yt Edi Rama”, shkruan Vasili në një postim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Dyshohet se vranë taksistin, vëllezërit Shera përfundojnë në gjyq

“Lulzim tregoju demokrateve se perse sa here ne dilnim ne konferenca shtypi per te denoncuar me emra dhe me dokumente aferen e incineratoreve, ndersa ti dilje menjehere paralelisht per te spostuar vemendjen ne tema te tjera dhe kurre nuk i mbeshtete denoncimet e fakteve tronditese te incineratoreve te bera nga LSI. Lulzim ti je vetem nje skllav pa sherim i rilindjes dhe do te perfundosh si nje limon i shtrydhur i saj”, shton ai.