Kampionati i basketbollit 2025, Shqipëria e nis me fitore

Kombëtarja e basketbollit të meshkujve i nisi mbarë parakualifikueset e Eurobasket 2025.

Kuqezinjtë e Afrim Bilalit fituan sfidën me Luksemburgun me rezultatin 92 – 89 në takimin e zhvilluar të enjten në Durrës.

Një lojë e mirë e Kombëtares që rikthehet te suksesi pas gati 2 vitesh.

LEXO EDHE  Genoa-Milan, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshjen e radhës Shqipëria do ta luajë më 24 shkurt me Rumaninë në transfertë.

Në turin pasardhës kualifikohet vendi i parë në grup dhe i dyti me rezultatet më të mira.