Reshje intensive dhe dëborë, çfarë ndodh me motin orët në vijim

Mëngjesi i sotëm nisi me diell, por këto do të jenë orët e fundit. Vranësirat do të jenë të pranishme në vendin tonë gjatë gjithë ditës, më të shumta në jug dhe zonat perëndimore.

Të Enjten në mbrëmje dhe gjatë natës, rikthehen vranësirat dhe reshjet e fuqishme, që do të vijojnë gjatë ditës së Premte dhe gjatë gjithë ditës së Shtunë, e madje deri të Martën.

Të paktën nga e Diela, e deri të martën, pritet të shfaqen edhe reshjet e borës, në zonat e thella malore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por nuk ndryshojnë në mesditë kur maksimumi mbetet rreth 21°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë, por deri e fortë në det nga drejtimi jugor, duke krijuar pas mesditës, dallgëzim 4-5 ballë në det.

/A2/